Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Dūkšto krašto bendruomenė

Dūkšto krašto bendruomenė įgyvendino projektą „Susitikime“

Bendruomenė pagal  „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų planą“ įgyvendino projektą „ Susitikime“.  Projektas skirtas bendruomenių sutelktumui skatinti.  Įsigytos priemonės sudarys patogesnes sąlygas kultūrinių, sportinių ir kitų renginių dalyviams. 


 
 

2017 lapkričio 18 d.

Dūkšto karšto bendruomenės patalpose  Visagino šeimos krizių centro vadovė, psichologė Laima Paulauskienė Dūkšto krašto bendruomenės narius pakvietė dalyvauti projekte prieš patyčias ir smurtą. Dūkšto jaunimas piešė piešinius, vaidino situacijas kuriose vartojamas smurtas ir sprendė kokiais veiksmais užkirsti kelią smurtui ir patyčioms.
 
 
 
 

 
 

2016 m. kovo 19 d.

Dūkšto krašto bendruomenės nariai aplankė  Dūkšto globos namų gyventojus, pasveikino sulaukus gražiausios pavasario šventės. Jaunieji  bendruomenės nariiai parodė paruoštą programėlę ir  Dūkšto globos namų gyventojams padovanojo  jų rankomis pagamintas dovanėles. Tuos, kurie  dėl sveikatos būklės negalėjo ateiti į bendrą pasibuvimą, aplankė jų kambariauose. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomenė rengia užsiėmimus ir moko vaikus įvairių darbelių. Vaikai mielai renkasi ir mokosi bendravimo įgūdžių, žaidžia ir mokosi iš bendruomenės narių įvairių užsiėmimų. Laukdami didžiosios pavasario šventės mokėmės kiaušinių marginimo gudrybių, gaminome dovanėles Dūkšto globos namų gyventojams.   


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2015 m. gruodžio 27 d.
 
Visą gruodį vakarojome, ruošiame programėlę bendruomenės nariams ir visuomenei, gaminome rankdarbius  ir pagaliau – bendruomenės narių Dalios ir Valdo Macojauskų bei jauniausių bendruomenės narių programėlės pristatymas bei aktyvių bendruomenės narių ir vaikų darbų paroda. 


 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomenės nariai  gamina kalėdines dekoracijas Gyvai Prakartėlei Dūkšto bažnyčios šventoriuje. 


 
 Dailininkė Nojolė Trinkūnienė moko bendruomenės narius vilnos vėlimo paslapčių.
 
 
 
 
 

Bendruomenės šeimos  ir vaikai aplankė Kalėdinį Vilnių, gėrėjosi Katedros aikštės  puošmena – kalėdine eglute,  lankėsi Valdovų rūmuose,  Bernardinų bažnyčioje susitiko su vienuoliais.
 
 
 
 


 
 
 <span >2015 metų balandžio mėnesį bendruomenė parengė projektą „Būkime kartu“. Projektas buvo pripažintas tinkamu ir projekto įgyvendinimui skirtas finansavimas.

Projekto „Būkime kartu“ tikslas yra ugdyti tėvystės įgūdžius bei sugebėjimą spręsti problemas, organizuoti vaikų užimtumą ir diegti naujas šeimos tradicijas su sveikos gyvensenos įgūdžiais. Projekto vadovas Valdas Macijauskas.

2015 metų rugpjūčio mėnesį bendruomenė pradėjo projekto įgyvendinimą. Surengta šeimų šventė prie Parsvėto ežero. Šeimų šventėje dalyvavo šeimos‘ projekto partneriai ir savanoriai.

Bendruomenės patalpose vaikams organizuojamos netradicinės pamokos, kurių metu vaikai žaidžia, mokosi įvairių darbelių, bendrauja tarpusavyje.


 
 
 
 
 Šeimų išvykos į Tiberiados bendruomenę (Baltriškės kaime, Zarasų rajone) akimirkos


 
 
 
 
 Vaikų išvyka į Paukščių kaimą (Cijonų kaimas, Ignalinos rajonas)


 
 
 
 
 
 
 
 Netradicinių pamokų akimirkos

2015 metais Dūkšto krašto bendruomenės nariai dalyvavo Baltijos labdaros fondo vykdytame projekte ,,Pažeidžiamų kaimo žmonių socialinių ir darbinių įgūdžių atkūrimas“. Projekto veiklų ir paslaugų visuma suteikė socialiai pažeidžiamiems kaimo gyventojams galimybę pradėti patiems rūpintis savimi: planuoti savo ateitį, sieti ją su veiklomis kaime - augalininkyste, gyvulininkyste ar amatais, ugdyti socialinius ir bendruosius įgūdžius, ruoštis darbo paieškai, tenkinti iškylančius poreikius konsultuojantis su specialistais, o ne užsidarant savyje.

 
 
  Nuotraukoje projekto dalyviai ir organizatoriai

2012 m. rugsėjo 7 d. Dūkšto krašto bendruomenė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Biržų rajono Pasvaliečių kaimo bendruomene.

2012m kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl  Dūkšto herbo patvirtinimo, o liepos 14 d.  Dūkšte surengta didžiulė Dūkšto heraldikos pristatymo šventė.

Šventiniai renginiai pradėti  Šv. Mišiomis  Dūkšto bažnyčioje. Mišias aukojo ir miesto herbą ir vėliavą pašventino dekanas Ignas Jakutis.


 
Herbo fono sidabrinė spalva simbolizuoja vandenį, stilizuota pušis – Dūkšto augmeniją ir garsų Rojaus sodą, o raudona valtis – tenykščių žmonių verslus, susijusius su žvejyba, vandens turizmu. Herbą sukūrė dailininkas Arvydas Stanislavas Každailis.

Ten, kur toks mėlynas dangus,
Ten, kur Dysnai ir kur Parsvėtas nuostabus,
Vėjelio šnaresy, bangelių šlamesy,
Tu pats mieliausias man pasaulyje esi...

Tokiais skambiais žodžiais prasideda Dūkšto miesto himnas, apdainuojantis nuostabią šio krašto gamtą.

Žodžius ir muziką himnui sukūrė garsaus Dūkšto ansamblio vadovė kultūros namų laisvalaikio organizatorė Dangutė Urbonienė.

Du metus Dūkšto  bendruomenė dalyvavo VŠĮ Ignalinos AE regiono plėtros agentūros organizuotame tarptautiniame projekte ,,Teminiai kaimai”. Pagal šį projektą Ignalinos ir Zarasų rajonuose  Senelių, Paukščių, Lieptų, Latgalijos (Latvijos) ir Lenkijos ,,Pasakų kaimai” atvėrė išties pasakiškus maršrutus, kaimo žmonių išradingumą ir jų nepaprastus gabumus. Šiame projekte bendruomenei aktyviai atstovavo Vanda Cicėnienė ir Svetlana Ščiurova.

Vėliau  sėkmingai įgyvendinti projektai ,,Švari ir tvarkinga aplinka”  bei „Sveikame kūne – sveika siela“. Įgyvendinus projektus sudarytos sąlygos bendruomenės nariams turiningiau praleisti laisvalaikį, jaunimui sudarytos sąlygos sportuoti Dūkšto mokyklos sporto salėse, naudotis naujais ir moderniais treniruokliais. 

Įsikūrusi bendruomenė pradėjo darbą  įgyvendindama  projektą  ,,Bendruomenės techninės bazės gerinimas”. Finansavimą projektui gavo iš kaimo plėtros agentūros prie ŽŪM.

Bendruomenės pirmininkais buvo renkami aktyvūs bendruomenės nariai. Nuo bendruomenės įsteigimo bendruomenės pirmininkais buvo Vanda Cicėnienė, Natalija Skunčikienė, Aldona Kavaliauskaitė, Teresa Svirkovičienė, Ona Zaleckienė.

Bendruomenė įsikūrė 2008 metais.  Bendruomenės įkūrimo iniciatoriai buvo Povilas Sinkevičius, Ona Zaleckienė, Birutė Smalienė. Pirmoji bendruomenės pirmininke buvo Vanda Cicėnienė.


Dūkšto krašto bendruomenė
Ažukarklinės k., Dūkšto sen., Ignalinos r.
Pirmininkė – Ona Zaleckienė
Tel. (8 615) 35063 
El. paštas onazalecke@gmail.com

Paskutinis atnaujinimas: 2017-11-29 09:30:27
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.